Školní psycholog pro MŠ

Mgr. et Mgr. Veronika Pavlisková

Konzultace s psycholožkou si můžete domluvit přímo (viz kontakty níže) nebo u paní učitelky/ředitelky MŠ. Pro spolupráci s paní psycholožkou je potřeba nejdříve vyplnit a odevzdat v MŠ Informovaný souhlas, formulář najdete na stránkách v sekci Dokumenty, případně ke stažení přímo ZDE.

Kontakt k objednání:
Email: veronika.pavliskova@roznov.cz
Každé pondělí a středa, od 8:00 do 16:00

V jakých situacích se můžete na paní psycholožku obrátit?

– řešení výchovných problémů dítěte, kdy je vhodné se obrátit na poradnu nebo jiného odborníka
– individuální poradenské konzultace zákonným zástupcům dětí – řešení výchovných problémů dítěte – jak s dítětem pracovat v domácím prostředí (např. dítě zlobí, neposlouchá, nereaguje na výchovné postupy rodičů apod.)
– poradenství při práci s dítětem, kde jsou patrné projevy ADD, ADHD či jiné možné diagnózy (např. autismus, poruchy osobnosti…)
– poradenství při emočních obtížích dítěte (úzkostnost, neurotické tendence, deprese apod.)
– poradenství při obtížné adaptaci dítěte na MŠ
– poradenství pro předškoláky, posouzení školní zralosti
– pomoc při utváření a rozvoji komunikačních dovedností dítěte při vztahových či komunikačních problémech s učiteli nebo se školním kolektivem
– poskytnutí krizové intervence dítěti, pedagogickým pracovníkům a zákonným zástupcům, kteří se ocitnou v psychicky mimořádně náročné a závažné situaci ve škole či v osobním životě

Pedagogové:
Poskytnutí podpory a pomoci při řešení již vzniklých problémů u dítěte ve třídě: individuální konzultace, na které probereme Vaše očekávání mé pomoci- metodická podpora, náslechy ve třídách.

Školní psycholog je vázán mlčenlivostí a řídí se etickým kodexem. Se všemi citlivými údaji zachází v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 (GDPR). Obsah konzultací je důvěrný, výstupy směrem ke škole a dalším institucím jsou podávány jen se souhlasem zákonného zástupce. Výjimkou tvoří případy podléhající oznamovací povinnosti školního psychologa.