Lyžařský výcvik

Lyžařský výcvik je organizován také ve spolupráci se SVČ. Jedná se o týdenní kurz (5 lekcí) v zimních měsících a je určen pro starší předškolní děti. Paní učitelky s dětmi jezdí každé ráno od MŠ (nebo jiného smluveného místa) do ski areálu Sachova studánka na Horní Bečvě, kde se jim věnují lektoři a instruktoři lyžování z SVČ. Děti jsou rozděleny do skupin podle aktuální úrovně dovednosti a na závěr týdne probíhá tzv. závěrečná ukázková jízda, na kterou se mohou rodiče přijet podívat. Pedagogický doprovod vykonává po celou dobu výcviku aktivní dozor a také potřebnou pomoc na svahu a u vleku. Děti mají zajištěn teplý čaj a svačinu. Společně se vracíme každý den na oběd zpět do mateřské školy. Lyže a kompletní vybavení je možno zapůjčit za poplatek v půjčovně přímo u svahu (nutno dohodnout předem). Kurz i dopravu hradí zákonní zástupci dle cenové nabídky poskytnuté předem ze SVČ.